2021 w lekkoatletyce

Zobacz multimedia związane z tematem: 2021 w lekkoatletyce

2021 w lekkoatletyce – prezentacja sezonu 2021 w lekkoatletyce.

Zawody międzynarodowe

Światowe

Mapa konturowa świata
Geographylogo.svg
Światowe imprezy lekkoatletyczne rozegrane w 2020 roku
Zawody Miejsce Data Źródło
Mistrzostwa świata w biegach przełajowych (przełożone na sezon 2023) Australia Bathurst 20 marca [1]
World Athletics Relays Polska Chorzów 1–2 maja [2]
Igrzyska olimpijskie Japonia Tokio 30 lipca–8 sierpnia [3]
Mistrzostwa świata (przełożone na sezon 2022) Stany Zjednoczone Eugene 6–15 sierpnia [4]
Uniwersjada (przełożone na sezon 2022) Chengdu 16–27 sierpnia [5]
Mistrzostwa świata juniorów Kenia Nairobi 17–22 sierpnia [6]
Mistrzostwa świata w biegach górskich i terenowych (przełożone na sezon 2022) Tajlandia Chiang Mai 11–14 listopada [7]

Międzykontynentalne

Zawody Miejsce Data Źródło
Igrzyska frankofońskie (przełożone na 2022) Demokratyczna Republika Konga Kinszasa 22 lipca–1 sierpnia [8]
Mistrzostwa panamerykańskie juniorów (przełożone na 2022) Chile Santiago 22 – 24 października [9]

Kontynentalne

Ameryka Północna, Południowa i Karaiby

Zawody Miejsce Data Źródło
CARIFTA Games (odwołane) Bermudy Hamilton 10–13 kwietnia [10]
Mistrzostwa Ameryki Południowej w maratonie Paragwaj Asunción 2 maja [11]
Puchar panamerykański w chodzie sportowym Ekwador Guayaquil 7 maja [12]
Mistrzostwa Ameryki Południowej Ekwador Guayaquil 29–31 maja [13]
Młodzieżowe mistrzostwa NACAC Kostaryka San José 9–11 lipca [14]
Mistrzostwa Ameryki Południowej juniorów Peru Lima 9–10 lipca [15]
Mistrzostwa Ameryki Południowej juniorów młodszych Paragwaj Encarnación 25–26 września [16]
Młodzieżowe mistrzostwa Ameryki Południowej Ekwador Guayaquil 16–17 października [17]
Mistrzostwa NACAC w biegach przełajowych (przełożone na 2022) Honduras La Ceiba 4 grudnia [18]

Australia i Oceania

Zawody Miejsce Data Źródło
Mistrzostwa Australii i Oceanii w chodzie Australia Melbourne 27 marca [19]
Mistrzostwa Australii i Oceanii (odwołane) Vanuatu Port Vila [20]

Azja

Zawody Miejsce Data Źródło
Mistrzostwa Azji w chodzie sportowym (odwołane) Japonia Nomi 21 marca [21]
Mistrzostwa Azji (odwołane) Hangzhou 20–23 maja [22]
Mistrzostwa Azji w maratonie (odwołane) Tajlandia Pattaya 18 lipca [23]
Mistrzostwa Azji juniorów młodszych (przełożone na sezon 2022) Kuwejt Kuwejt 1–4 października [24]
Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej (przełożone na sezon 2022) Wietnam Hanoi 23–27 listopada [25]
Azjatyckie igrzyska młodzieży (przełożone na sezon 2022) Shantou 24–27 listopada [26]

Europa

Zawody Miejsce Data Źródło
Halowe mistrzostwa krajów bałkańskich Turcja Stambuł 20 lutego [27]
Halowe mistrzostwa Europy Polska Toruń 4-7 marca [28]
Mistrzostwa krajów bałkańskich w chodzie sportowym Turcja Antalya 27 marca [29]
Mistrzostwa krajów bałkańskich w maratonie Ukraina Kijów 25 kwietnia [30]
Puchar Europy w rzutach Chorwacja Split 8–9 maja [31]
Drużynowe mistrzostwa Europy w chodzie sportowym Czechy Podiebrady 16 maja [32]
Drużynowe mistrzostwa Europy Polska Chorzów (Superliga)
Rumunia Kluż-Napoka (I liga)
Bułgaria Stara Zagora (II liga)
Cypr Nikozja (III liga)
29–30 maja
19–20 czerwca
19–20 czerwca
19–20 czerwca
[33]
[34]
[35]
[36]
Igrzyska małych państw Europy (odwołane) Andora Andora 31 maja–5 czerwca [37]
Mistrzostwa małych krajów Europy w lekkoatletyce San Marino Serravalle 5 czerwca [38]
Puchar Europy w biegu na 10 000 metrów Wielka Brytania Birmingham 5 czerwca [39]
Mistrzostwa krajów bałkańskich Serbia Smederevo 26–27 czerwca [40]
Mistrzostwa Europy w biegach górskich (odwołane) Portugalia Cinfães 3 lipca [41]
Młodzieżowe mistrzostwa Europy Estonia Tallinn 8–11 lipca [42]
Mistrzostwa Europy juniorów w lekkoatletyce Estonia Tallinn 15–18 lipca [43]
Olimpijski festiwal młodzieży Europy (przełożone na sezon 2022) Słowacja Bańska Bystrzyca 25–31 lipca [44]
Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w lekkoatletyce (odwołane) Włochy Rieti 26–29 sierpnia [45]
Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych Irlandia Dublin 12 grudnia [46]

Mistrzostwa krajowe

Kraj Zawody Miejsce Data Źródło
 Polska Halowe mistrzostwa Polski seniorów Polska Toruń 20–21 lutego [47]
 Polska Mistrzostwa Polski seniorów Polska Poznań 24–26 czerwca [48]

Rekordy

Rekordy świata

Źródło: worldathletics.org[49].

Hala

Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 1500 m Gudaf Tsegay  Etiopia 3:53,09 Francja Liévin 0000-02-09 9 lutego(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 60 m przez płotki Grant Holloway  Stany Zjednoczone 7,29 Hiszpania Madryt 0000-02-24 24 lutego(dts) br
trójskok Fabrice Zango  Burkina Faso 18,07 Francja Aubière 0000-01-16 16 stycznia(dts) br
pchnięcie kulą Ryan Crouser  Stany Zjednoczone 22,82 Stany Zjednoczone Fayetteville 0000-01-24 24 stycznia(dts) br

Stadion

Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 2000 m Francine Niyonsaba  Burundi 5:21,56 Chorwacja Zagrzeb 0000-09-14 14 września(dts) br
bieg na 5 km Senbere Teferi  Etiopia 14:29 Niemcy Herzogenaurach 0000-09-12 12 września(dts) br
bieg na 10 000 m Sifan Hassan  Holandia 29:06,82 Holandia Hengelo 0000-06-06 6 czerwca(dts) br
Letesenbet Gidey  Etiopia 29:01,03 Holandia Hengelo 0000-06-08 8 czerwca(dts) br
bieg na 10 km Agnes Tirop Chebet  Kenia 30:01 Niemcy Herzogenaurach 0000-09-12 12 września(dts) br
bieg na 50 km Irvette van Zyl  Południowa Afryka 3:04:24 Południowa Afryka Port Elizabeth 0000-05-23 23 maja(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Sydney McLaughlin  Stany Zjednoczone 51,90 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-27 27 czerwca(dts) br
51,46 Japonia Tokio 0000-08-04 4 sierpnia(dts) br
trójskok Yulimar Rojas  Wenezuela 15,67 Japonia Tokio 0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br
chód na 20 km Yang Jiayu  Chiny 1:23:49 Huangshan 0000-03-20 20 marca(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 5 km Berihu Aregawi  Etiopia 12:49 Hiszpania Barcelona 0000-12-31 31 grudnia(dts) br
półmaraton Jacob Kiplimo  Uganda 57:31 Portugalia Lizbona 0000-11-21 21 listopada(dts) br
bieg na 50 km Ketema Bekele Negasa  Etiopia 2:42:07 Południowa Afryka Port Elizabeth 0000-05-23 23 maja(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Karsten Warholm  Norwegia 46,70 Norwegia Oslo 0000-07-01T00:00:00.001 1 lipca(dts) br
45,94 Japonia Tokio 0000-08-03 3 sierpnia(dts) br
pchnięcie kulą Ryan Crouser  Stany Zjednoczone 23,37 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-18 18 czerwca(dts) br

Rekordy kontynentów

Afryka

Źródło: worldathletics.org[50].

Hala
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 200 m Favour Ofili  Nigeria 22,75 Stany Zjednoczone Fayetteville 0000-02-27 27 lutego(dts) br
bieg na 1500 m Gudaf Tsegay  Etiopia 3:53,09 Francja Liévin 0000-02-09 9 lutego(dts) br
pchnięcie kulą Jessica Inchude  Gwinea Bissau 18,13 Portugalia Braga 0000-02-13 13 lutego(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
trójskok Fabrice Zango  Burkina Faso 18,07 Francja Aubière 0000-01-16 16 stycznia(dts) br
Stadion
 Osobny artykuł: Rekordy Afryki w lekkoatletyce.
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 200 m Christine Mboma  Namibia 21,78 Szwajcaria Zurych 0000-09-09 9 września(dts) br
bieg na 2000 m Francine Niyonsaba  Burundi 5:21,56 Chorwacja Zagrzeb 0000-09-14 14 września(dts) br
bieg na 5 km Senbere Teferi  Etiopia 14:29 Niemcy Herzogenaurach 0000-09-12 12 września(dts) br
bieg na 10 000 m Letesenbet Gidey  Etiopia 29:01,03 Holandia Hengelo 0000-06-08 8 czerwca(dts) br
bieg na 10 km Agnes Tirop Chebet  Kenia 30:01 Niemcy Herzogenaurach 0000-09-12 12 września(dts) br
bieg na 50 km Irvette van Zyl  Południowa Afryka 3:04:24 Południowa Afryka Port Elizabeth 0000-05-23 23 maja(dts) br
bieg na 100 m przez płotki Tobi Amusan  Nigeria 12,42 Szwajcaria Zurych 0000-09-09 9 września(dts) br
skok w dal Ese Brume  Nigeria 7,17 Stany Zjednoczone Chula Vista 0000-05-29 29 maja(dts) br
rzut młotem Annette Echikunwoke  Nigeria 75,49 Stany Zjednoczone Tucson 0000-05-22 22 maja(dts) br
chód na 5000 m Chahinez Nasri  Tunezja 20:50,03 Tunezja Radis 0000-06-23 23 czerwca(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 100 m Ferdinand Omurwa  Kenia 9:77 Kenia Nairobi 0000-09-18 18 września(dts) br
bieg na 5 km Berihu Aregawi  Etiopia 12:49 Hiszpania Barcelona 0000-12-31 31 grudnia(dts) br
półmaraton Jacob Kiplimo  Uganda 57:31 Portugalia Lizbona 0000-11-21 21 listopada(dts) br
bieg na 50 km Ketema Bekele Negasa  Etiopia 2:42:07 Południowa Afryka Port Elizabeth 0000-05-23 23 maja(dts) br
chód na 20 km Samuel Gathimba  Kenia 1:18:23 Kenia Nairobi 0000-06-18 18 czerwca(dts) br
chód na 50 km Marc Mundell  Południowa Afryka 3:53:09 Słowacja Dudince 0000-03-20 20 marca(dts) br
sztafeta 4 × 400 m Isaac Makwala
Baboloki Thebe
Zibane Ngozi
Bayapo Ndori
 Botswana 2:57,27 Japonia Tokio 0000-08-07 7 sierpnia(dts) br
Mieszane
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
sztafeta 4 × 400 m Ifeanyi Emmanuel Ojeli
Imaobong Nse Uko
Samson Oghenewegba Nathaniel
Patience George
 Nigeria 3:13,60 Japonia Tokio 0000-07-30 30 lipca(dts) br

Ameryka Południowa

Źródło: worldathletics.org[51].

Stadion
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 400 m przez płotki Gianna Woodruff  Panama 54,20 Stany Zjednoczone Eugene 0000-08-21 21 sierpnia(dts) br
trójskok Yulimar Rojas  Wenezuela 15,67 Japonia Tokio 0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br
siedmiobój Evelis Aguilar  Kolumbia 6346 pkt. Kolumbia Ibagué 0000-03-14 14 marca(dts) br
chód na 35 km Érica de Sena  Brazylia 2:51:11 Ekwador Macas 0000-03-13 13 marca(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 400 m Anthony Jose Zambrano  Kolumbia 43,93 Japonia Tokio 0000-08-02 2 sierpnia(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Alison dos Santos  Brazylia 46,72 Japonia Tokio 0000-08-03 3 sierpnia(dts) br
chód na 20 000 m Caio Bonfim  Brazylia 1:20:13,7 Brazylia Bragança Paulista 0000-08-03 3 sierpnia(dts) br
Mieszane
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
sztafeta 4 × 400 m Pedro Burmann
Tiffani Marinho
Tábata Vitorino
Anderson Henriques
 Brazylia 3:15,89 Japonia Tokio 0000-07-30 30 lipca(dts) br

Ameryka Północna

Źródło: worldathletics.org[52].

Hala
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 400 m Shaunae Miller-Uibo  Bahamy 50,21 Stany Zjednoczone Nowy Jork 0000-02-13 13 lutego(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 800 m Donavan Brazier  Stany Zjednoczone 1:44,21 Stany Zjednoczone Nowy Jork 0000-02-13 13 lutego(dts) br
bieg na 1000 m Bryce Hoppel  Stany Zjednoczone 2:16,27 Stany Zjednoczone Nowy Jork 0000-02-13 13 lutego(dts) br
bieg na 60 m przez płotki Grant Holloway  Stany Zjednoczone 7,29 Hiszpania Madryt 0000-02-24 24 lutego(dts) br
pchnięcie kulą Ryan Crouser  Stany Zjednoczone 22,82 Stany Zjednoczone Fayetteville 0000-01-24 24 stycznia(dts) br
Stadion
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 400 m Shaunae Miller-Uibo  Bahamy 48,36 Japonia Tokio 0000-08-06 6 sierpnia(dts) br
bieg na 3000 m z przeszkodami Courtney Frerichs  Stany Zjednoczone 8:57,77 Stany Zjednoczone Eugene 0000-08-21 21 sierpnia(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Sydney McLaughlin  Stany Zjednoczone 51,90 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-27 27 czerwca(dts) br
51,46 Japonia Tokio 0000-08-04 4 sierpnia(dts) br
rzut dyskiem Valarie Allman  Stany Zjednoczone 71,16 Niemcy Berlin 0000-09-12 12 września(dts) br
rzut młotem DeAnna Price  Stany Zjednoczone 80,31 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-26 26 czerwca(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 400 m przez płotki Rai Benjamin  Stany Zjednoczone 46,17 Japonia Tokio 0000-08-03 3 sierpnia(dts) br
pchnięcie kulą Ryan Crouser  Stany Zjednoczone 23,37 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-18 18 czerwca(dts) br
rzut młotem Rudy Winkler  Stany Zjednoczone 82,71 Stany Zjednoczone Eugene 0000-06-20 20 czerwca(dts) br

Australia i Oceania

Źródło: worldathletics.org[53].

Hala
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 800 m Charlie Hunter  Australia 1:45,59 Stany Zjednoczone Fayetteville 0000-02-13 13 lutego(dts) br
bieg na 1500 m Oliver Hoare  Australia 3:32,35 Stany Zjednoczone Nowy Jork 0000-02-13 13 lutego(dts) br
bieg na 5000 m Oliver Hoare  Australia 13:09,96 Stany Zjednoczone Boston 0000-12-04 4 grudnia(dts) br
Stadion
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 800 m Catriona Bisset  Australia 1:58,09 Polska Chorzów 0000-06-20 20 czerwca(dts) br
bieg na 1000 m Linden Hall  Australia 2:35,90 Australia Melbourne 0000-03-02 2 marca(dts) br
bieg na 1500 m Jessica Hull  Australia 3:58,81 Japonia Tokio 0000-08-04 4 sierpnia(dts) br
bieg na milę Linden Hall  Australia 4:21,38 Belgia Bruksela 0000-09-03 3 września(dts) br
skok wzwyż Nicola McDermott  Australia 2,02 Japonia Tokio 0000-08-07 7 sierpnia(dts) br
rzut młotem Lauren Bruce  Nowa Zelandia 74,61 Stany Zjednoczone Tucson 0000-05-20 20 maja(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 800 m Peter Bol  Australia 1:44,11 Japonia Tokio 0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br
bieg na 1500 m Stewart McSweyn  Australia 3:29,51 Monako Monako 0000-07-09 9 lipca(dts) br
bieg na milę Stewart McSweyn  Australia 3:48,37 Norwegia Oslo 0000-07-01T00:00:00.001 1 lipca(dts) br
dziesięciobój Ashley Moloney  Australia 8649 pkt. Japonia Tokio 0000-08-05 5 sierpnia(dts) br
Mieszane
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
sztafeta 4 × 400 m Bendere Oboya
Anneliese Rubie-Renshaw
Tyler Gunn
Alexander Beck
 Australia 3:17,00 Australia Gold Coast 0000-06-12 12 czerwca(dts) br

Azja

Źródło: worldathletics.org[54].

Hala
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
pchnięcie kulą Abdelrahman Mahmoud  Bahrajn 21,10 Białoruś Homel 0000-01-29 29 stycznia(dts) br
Stadion
 Osobny artykuł: Rekordy Azji w lekkoatletyce.
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
skok wzwyż Nadieżda Dubowicka  Kazachstan 2,00 Kazachstan Ałmaty 0000-06-08 8 czerwca(dts) br
chód na 20 km Yang Jiayu  Chiny 1:23,49 Huangshan 0000-03-20 20 marca(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 100 m Su Bingtian  Chiny 9,83 Japonia Tokio 0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br
skok o tyczce Ernest John Obiena  Filipiny 5,93 Austria Innsbruck 0000-09-11 11 września(dts) br
pchnięcie kulą Abdelrahman Mahmoud  Bahrajn 21,15 Tunezja Radis 0000-06-16 16 czerwca(dts) br
sztafeta 4 × 400 m Muhammed Anas
Noah Nirmal Tom
Amoj Jacob
Arokia Rajiv
 Indie 3:00,25 Japonia Tokio 0000-08-06 6 sierpnia(dts) br

Europa

Źródło: worldathletics.org[55].

Hala
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 1500 m Jakob Ingebrigtsen  Norwegia 3:31,80 Francja Liévin 0000-02-09 9 lutego(dts) br
Stadion
 Osobny artykuł: Rekordy Europy w lekkoatletyce.
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 10 000 m Sifan Hassan  Holandia 29:06,82 Holandia Hengelo 0000-06-06 6 czerwca(dts) br
bieg na 10 km Eilish McColgan  Wielka Brytania 30:52 Wielka Brytania Manchester 0000-09-26 26 września(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Femke Bol  Holandia 52:03 Japonia Tokio 0000-08-04 4 sierpnia(dts) br
Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
bieg na 100 m Marcell Jacobs  Włochy 9,80 Japonia Tokio 0000-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia(dts) br
bieg na 1500 m Jakob Ingebrigtsen  Norwegia 3:28,32 Japonia Tokio 0000-08-07 7 sierpnia(dts) br
bieg na 5000 m Jakob Ingebrigtsen  Norwegia 12:48,45 Włochy Florencja 0000-06-10 10 czerwca(dts) br
maraton Bashir Abdi  Belgia 2:03,36 Holandia Rotterdam 0000-10-24 24 października(dts) br
bieg na 400 m przez płotki Karsten Warholm  Norwegia 45,94 Japonia Tokio 0000-08-03 3 sierpnia(dts) br
Mieszane
Konkurencja Zawodnik Reprezentacja Rezultat Miejsce Data
sztafeta 4 × 400 m Karol Zalewski
Natalia Kaczmarek
Justyna Święty-Ersetic
Kajetan Duszyński
 Polska 3:09,87 Japonia Tokio 0000-07-31 31 lipca(dts) br

Tabele światowe

Hala

Kobiety

Konkurencja Rezultat Zawodniczka Źródło
Bieg na 60 m 7,03 Szwajcaria Ajla Del Ponte [56]
Bieg na 200 m 22,38 Stany Zjednoczone Abby Steiner [57]
Bieg na 400 m 50,21 Bahamy Shaunae Miller-Uibo [58]
Bieg na 800 m 1:57,52 Etiopia Gudaf Tsegay [59]
Bieg na 1000 m 2:37,55 Rosja Aleksandra Gulajewa [60]
Bieg na 1500 m 3:53,09 Etiopia Gudaf Tsegay [61]
Bieg na milę 4:27,54 Stany Zjednoczone Heather MacLean [62]
Bieg na 3000 m 8:22,65 Etiopia Gudaf Tsegay [63]
Bieg na 5000 m 15:26,54 Stany Zjednoczone Ednah Kurgat [64]
Bieg na 60 m przez płotki 7,77 Holandia Nadine Visser [65]
Sztafeta 4 × 400 m 3:26,27 Texas A&M University
Jania Martin
Charokee Young
Syaira Richardson
Athing Mu
[66]
Chód na 3000 m 12:14,95 Litwa Brigita Virbalytė [67]
Skok wzwyż 2,06 Ukraina Jarosława Mahuczich [68]
Skok o tyczce 4,94 Stany Zjednoczone Katie Nageotte [69]
Skok w dal 6,93 Stany Zjednoczone Tara Davis [70]
Trójskok 14,60 Grecja Paraskiewi Papachristu [71]
Pchnięcie kulą 19,65 Portugalia Auriol Dongmo [72]
Pięciobój 4904 pkt. Belgia Nafissatou Thiam [73]

Mężczyźni

Konkurencja Rezultat Zawodnik Źródło
Bieg na 60 m 6,47 Włochy Marcell Jacobs [74]
Bieg na 200 m 20,19 Stany Zjednoczone Matthew Boling [75]
Bieg na 400 m 44,71 Stany Zjednoczone Noah Williams [76]
Bieg na 800 m 1:43,63 Wielka Brytania Elliot Giles [77]
Bieg na 1000 m 2:16,27 Stany Zjednoczone Bryce Hoppel [78]
Bieg na 1500 m 3:31,80 Norwegia Jakob Ingebrigtsen [79]
Bieg na milę 3:50,39 Stany Zjednoczone Cooper Teare [80]
Bieg na 3000 m 7:24,98 Etiopia Getnet Wale [81]
Bieg na 5000 m 13:05,60 Stany Zjednoczone Emmanuel Bor [82]
Bieg na 60 m przez płotki 7,29 Stany Zjednoczone Grant Holloway [83]
Sztafeta 4 × 400 m 3:03,16 North Carolina A&T State University
Randolph Ross
Daniel Stokes
Elijah Young
Trevor Stewart
[84]
Chód na 5000 m 19:07,00 Litwa Marius Žiūkas [85]
Skok wzwyż 2,37 Białoruś Maksim Niedasiekau [86]
Skok o tyczce 6,10 Szwecja Armand Duplantis [87]
Skok w dal 8,45 Stany Zjednoczone JuVaughn Harrison [88]
Trójskok 18,07 Burkina Faso Fabrice Zango [89]
Pchnięcie kulą 22,82 Stany Zjednoczone Ryan Crouser [90]
Siedmiobój 6392 pkt. Francja Kévin Mayer [91]

Stadion

Kobiety

Konkurencja Rezultat Zawodniczka Źródło
Bieg na 100 m 10,54 Jamajka Elaine Thompson-Herah [92]
Bieg na 200 m 21,53 Jamajka Elaine Thompson-Herah [93]
Bieg na 400 m 48,36 Bahamy Shaunae Miller-Uibo [94]
Bieg na 800 m 1:55,04 Stany Zjednoczone Athing Mu [95]
Bieg na 1000 m 2:34,71 Kenia Mary Moraa [96]
Bieg na 1500 m 3:51,07 Kenia Faith Kipyegon [97]
Bieg na milę 4:14,74 Holandia Sifan Hassan [98]
Bieg na 3000 m 8:19,08 Burundi Francine Niyonsaba [99]
Bieg na 5000 m 14:13,32 Etiopia Gudaf Tsegay [100]
Bieg na 10 000 m 29:01,03 Etiopia Letesenbet Gidey [101]
Bieg na 10 km 29:38 Bahrajn Kalkidan Gezahegne [102]
Półmaraton 1:02:52 Etiopia Letesenbet Gidey [103]
Maraton 2:17:43 Kenia Joyciline Jepkosgei [104]
Bieg na 3000 m z przeszkodami 8:53,65 Kenia Norah Jeruto [105]
Bieg na 100 m przez płotki 12,26 Portoryko Jasmine Camacho-Quinn [106]
Bieg na 400 m przez płotki 51,46 Stany Zjednoczone Sydney McLaughlin [107]
Sztafeta 4 × 100 m 41,02  Jamajka
Briana Williams
Elaine Thompson-Herah
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shericka Jackson
[108]
Sztafeta 4 × 400 m 3:16,85  Stany Zjednoczone
Sydney McLaughlin
Allyson Felix
Dalilah Muhammad
Athing Mu
[109]
Chód na 20 km 1:23:49 Yang Jiayu [110]
Skok wzwyż 2,05 Autoryzowani Sportowcy Neutralni Marija Łasickiene [111]
Skok o tyczce 5,01 Autoryzowani Sportowcy Neutralni Anżelika Sidorowa [112]
Skok w dal 7,17 Nigeria Ese Brume [113]
Trójskok 15,67 Wenezuela Yulimar Rojas [114]
Pchnięcie kulą 20,58 Gong Lijiao [115]
Rzut dyskiem 71,16 Stany Zjednoczone Valarie Allman [116]
Rzut młotem 80,31 Stany Zjednoczone DeAnna Price [117]
Rzut oszczepem 71,40 Polska Maria Andrejczyk [118]
Siedmiobój 6791 pkt. Belgia Nafissatou Thiam [119]

Mężczyźni

Konkurencja Rezultat Zawodnik Źródło
Bieg na 100 m 9,76 Stany Zjednoczone Trayvon Bromell [120]
Bieg na 200 m 19,52 Stany Zjednoczone Noah Lyles [121]
Bieg na 400 m 43,85 Stany Zjednoczone Randolph Ross [122]
Bieg na 800 m 1:42,91 Botswana Nijel Amos [123]
Bieg na 1000 m 2:15,81 Niemcy Robert Farken [124]
Bieg na 1500 m 3:28,28 Kenia Timothy Cheruiyot [125]
Bieg na milę 3:47,24 Norwegia Jakob Ingebrigtsen [126]
Bieg na 3000 m 7:26,25 Etiopia Yomif Kejelcha [127]
Bieg na 5000 m 12:48,45 Norwegia Jakob Ingebrigtsen [128]
Bieg na 10 000 m 26:33,93 Uganda Jacob Kiplimo [129]
Bieg na 10 km 26:43 Kenia Rhonex Kipruto [130]
Półmaraton 57:31 Uganda Jacob Kiplimo [131]
Maraton 2:02:57 Kenia Titus Ekiru [132]
Bieg na 3000 m z przeszkodami 8:07,12 Kenia Benjamin Kigen [133]
Bieg na 110 m przez płotki 12,81 Stany Zjednoczone Grant Holloway [134]
Bieg na 400 m przez płotki 45,94 Norwegia Karsten Warholm [135]
Sztafeta 4 × 100 m 37,50  Włochy
Lorenzo Patta
Marcell Jacobs
Fausto Desalu
Filippo Tortu
[136]
Sztafeta 4 × 400 m 2:55,70  Stany Zjednoczone
Michael Cherry
Michael Norman
Bryce Deadmon
Rai Benjamin
[137]
Chód na 20 km 1:16:54 Wang Kaihua [138]
Chód na 50 km 3:38:42 Japonia Satoshi Maruo [139]
Skok wzwyż 2,37 Autoryzowani Sportowcy Neutralni Ilja Iwaniuk [140]
Skok o tyczce 6,10 Szwecja Armand Duplantis [141]
Skok w dal 8,60 Grecja Miltiadis Tendoglu [142]
Trójskok 17,98 Portugalia Pedro Pichardo [143]
Pchnięcie kulą 23,37 Stany Zjednoczone Ryan Crouser [144]
Rzut dyskiem 71,40 Szwecja Daniel Ståhl [145]
Rzut młotem 82,98 Polska Paweł Fajdek [146]
Rzut oszczepem 96,29 Niemcy Johannes Vetter [147]
Dziesięciobój 9018 pkt. Kanada Damian Warner [148]

Nagrody

Kobiety

Plebiscyt Zwycięzca Źródło
World Athlete of the Year Jamajka Thompson-Herah, ElaineElaine Thompson-Herah [149]
Track & Field Athlete of the Year [150]
European Athlete of the Year Trophy Holandia Hassan, SifanSifan Hassan [151]
European Athletics Rising Star Holandia Bol, FemkeFemke Bol [149]

Mężczyźni

Plebiscyt Zwycięzca Źródło
World Athlete of the Year Norwegia Warholm, KarstenKarsten Warholm [149]
Track & Field Athlete of the Year Stany Zjednoczone Crouser, RyanRyan Crouser [152]
European Athlete of the Year Trophy Norwegia Warholm, KarstenKarsten Warholm [149]
European Athletics Rising Star Francja Zhoya, SashaSasha Zhoya [149]

Przypisy

  1. World Athletics Cross Country Championships officially moved back by year to 2022, insidethegames.biz [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  2. 5. World Athletics Relays, pzla.pl [dostęp 2022-02-15]  (pol.).
  3. 32. Letnie Igrzyska Olimpijskie, pzla.pl [dostęp 2022-02-15]  (pol.).
  4. Mistrzostwa świata w lekkoatletyce przełożone na 2022 rok, sport.tvp.pl [dostęp 2022-02-15]  (pol.).
  5. Chengdu 2021 World University Games moved to 2022 because of COVID-19 pandemic, insidethegames.biz [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  6. 2021 World Champs U20, athleticspodium.com [dostęp 2022-02-15]  (pol.).
  7. 2021 World Mountain and Trail Running Championships Postponed, athletics.org.nz [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  8. Francophonie Games in Kinshasa moved back to 2022, insidethegames.biz [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  9. Pan Am U20 Athletics Championships postponed, tt.loopnews.com [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  10. 2021 CARIFTA Games cancelled, caymancompass.com [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  11. South American Marathon Championships Asunción (PAR) 02 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  12. Pan American Race Walking Cup Guayaquil (ECU) 07 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  13. South American Ch. Estadio Alberto Spencer Herrera, Guayaquil (ECU) 29–31 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  14. NACAC U23 Championships San José (CRC) 09–11 JUL 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  15. South American U20 Ch. Lima (PER) 09–10 JUL 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  16. South American U18 Ch. Encarnación (PAR) 25–26 SEP 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  17. South American U23 Championships Guayaquil (ECU) 16–17 OCT 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  18. 2021 NACAC CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS – POSTPONED, athletics.ca [dostęp 2022-02-15]  (ang.).
  19. Oceania Race Walking Championships Fawkner Park, Melbourne (AUS) 27 MAR 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  20. 2021 Oceania Athletics Championships cancelled, athletics.org.nz [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  21. Asian 20km Race Walking Championships – CANCELLED, athleticsasia.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  22. 24th Asian Athletics Championships – CANCELLED, athleticsasia.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  23. 18th Asian Marathon Championships, athleticsasia.org [dostęp 2022-02-16]  (ang.).
  24. 4th Asian Youth (U18) Athletics championships, athleticsasia.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  25. Southeast Asian Games postponed over COVID-19 crisis - Malaysia Olympic Council, reuters.com [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  26. Postponement of 3rd Asian Youth Games 2021, Olympic Council of Asia [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  27. Balkan Indoor Championships Ataköy Arena, Istanbul (TUR) 20 FEB 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  28. European Athletics Indoor Championships Arena, Toruń (POL) 04–07 MAR 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  29. Balkan Race Walking Championships Antalya (TUR) 27 MAR 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  30. Balkan Marathon Ch. Kyiv (UKR) 25 APR 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  31. European Throwing Cup Stadion Park Mladeži, Split (CRO) 08–09 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  32. European Race Walking Team Championships Poděbrady (CZE) 16 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  33. European Athletics Team Championships Super League Stadion Śląski, Chorzów (POL) 29–30 MAY 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  34. European Athletics Team Championships First League Cluj Arena, Cluj-Napoca (ROU) 19–20 JUN 202119–20 JUN 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  35. European Athletics Team Championships Second League Beroe Stadium, Stara Zagora (BUL) 19–20 JUN 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  36. European Athletics Team Championships Third League Tsirio Stadium, Limassol (CYP) 19–20 JUN 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  37. Updated: Andorra GSSE postponed - official, timesofmalta.com [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  38. Championships of the Small States of Europe Serravalle (SMR) 05 JUN 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  39. European 10,000m Cup Birmingham University Athletics Track, Birmingham (GBR) 05 JUN 2021, athleticsweekly.com [dostęp 2022-02-07]  (ang.).
  40. Balkan Ch. Atletski stadion, Smederevo (SRB) 26–27 JUN 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  41. Cinfaes 2021 European Mountain Running Championships cancelled, european-athletics.com [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  42. European Athletics U23 Championships Kadrioru staadion, Tallinn (EST) 08–11 JUL 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  43. European Athletics U20 Championships Kadrioru staadion, Tallinn (EST) 15–18 JUL 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  44. New Dates Set For EYOF Banska Bystrica in 2022, www.eurolympic.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  45. Odwołano mistrzostwa Europy U18 w Rieti, pzla.pl [dostęp 2022-02-17]  (pol.).
  46. 27th SPAR European Cross Country Championships Dublin (IRL) 12 DEC 2021, worldathletics.org [dostęp 2022-02-17]  (ang.).
  47. 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, pzla.pl [dostęp 2022-02-17]  (pol.).
  48. 97. PZLA Mistrzostwa Polski, pzla.pl [dostęp 2022-02-17]  (pol.).
  49. World Records. worldathletics.org. (ang.).
  50. Area Records - Africa. worldathletics.org. (ang.).
  51. Area Records - South America. worldathletics.org. (ang.).
  52. Area Records - NACAC. worldathletics.org. (ang.).
  53. Area Records - Oceania. worldathletics.org. (ang.).
  54. Area Records - Asia. worldathletics.org. (ang.).
  55. Area Records - Europe. worldathletics.org. (ang.).
  56. Toplists - Senior Indoor 2021 - 60 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  57. Toplists - Senior Indoor 2021 - 200 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  58. Toplists - Senior Indoor 2021 - 400 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  59. Toplists - Senior Indoor 2021 - 800 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  60. Toplists - Senior Indoor 2021 - 1000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  61. Toplists - Senior Indoor 2021 - 1500 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  62. Toplists - Senior Indoor 2021 - One Mile Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  63. Toplists - Senior Indoor 2021 - 3000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  64. Toplists - Senior Indoor 2021 - 5000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  65. Toplists - Senior Indoor 2021 - 60 Metres Hurdles Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  66. Toplists - Senior Indoor 2021 - 4x400 Metres Relay Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  67. Toplists - Senior Indoor 2021 - 3000 Metres Race Walk Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  68. Toplists - Senior Indoor 2021 - High Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  69. Toplists - Senior Indoor 2021 - Pole Vault Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  70. Toplists - Senior Indoor 2021 - Long Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  71. Toplists - Senior Indoor 2021 - Triple Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  72. Toplists - Senior Indoor 2021 - Shot Put Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  73. Toplists - Senior Indoor 2021 - Penathlon Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  74. Toplists - Senior Indoor 2021 - 60 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  75. Toplists - Senior Indoor 2021 - 200 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  76. Toplists - Senior Indoor 2021 - 400 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  77. Toplists - Senior Indoor 2021 - 800 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  78. Toplists - Senior Indoor 2021 - 1000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  79. Toplists - Senior Indoor 2021 - 1500 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  80. Toplists - Senior Indoor 2021 - One Mile Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  81. Toplists - Senior Indoor 2021 - 3000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  82. Toplists - Senior Indoor 2021 - 5000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  83. Toplists - Senior Indoor 2021 - 60 Metres Hurdles Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  84. Toplists - Senior Indoor 2021 - 4x400 Metres Relay Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  85. Toplists - Senior Indoor 2021 - 5000 Metres Race Walk Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  86. Toplists - Senior Indoor 2021 - High Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  87. Toplists - Senior Indoor 2021 - Pole Vault Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  88. Toplists - Senior Indoor 2021 - Long Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  89. Toplists - Senior Indoor 2021 - Shot Put Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  90. Toplists - Senior Indoor 2021 - Triple Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  91. Toplists - Senior Indoor 2021 - Heptathlon Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  92. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 100 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  93. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 200 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  94. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 400 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  95. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 800 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  96. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 1000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  97. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 1500 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  98. Toplists - Senior Outdoor 2021 - One Mile Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  99. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 3000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  100. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 5000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  101. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 10,000 Metres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  102. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 10 Kilometres Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  103. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Half Marathon Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  104. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Marathon Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  105. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 3000 Metres Steeplechase Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  106. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 100 Metres Hurdles Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  107. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 400 Metres Hurdles Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  108. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 4x100 Metres Relay Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  109. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 4x400 Metres Relay Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  110. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 20 Kilometres Race Walk Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  111. Toplists - Senior Outdoor 2021 - High Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  112. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Pole Vault Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  113. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Long Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  114. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Triple Jump Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  115. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Shot Put Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  116. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Discus Throw Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  117. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Hammer Throw Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  118. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Javelin Throw Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  119. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Heptathlon Women, worldathletics.org [dostęp 2022-02-19]  (pol.).
  120. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 100 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  121. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 200 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  122. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 400 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  123. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 800 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  124. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 1000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  125. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 1500 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  126. Toplists - Senior Outdoor 2021 - One Mile Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  127. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 3000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  128. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 5000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  129. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 10,000 Metres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  130. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 10 Kilometres Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  131. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Half Marathon Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  132. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Marathon Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  133. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 3000 Metres Steeplechase Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  134. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 110 Metres Hurdles Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  135. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 400 Metres Hurdles Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  136. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 4x100 Metres Relay Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  137. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 4x400 Metres Relay Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  138. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 20 Kilometres Race Walk Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  139. Toplists - Senior Outdoor 2021 - 50 Kilometres Race Walk Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  140. Toplists - Senior Outdoor 2021 - High Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  141. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Pole Vault Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  142. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Long Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  143. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Triple Jump Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  144. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Shot Put Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  145. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Discus Throw Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  146. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Hammer Throw Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  147. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Javelin Throw Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  148. Toplists - Senior Outdoor 2021 - Decathlon Men, worldathletics.org [dostęp 2022-02-20]  (pol.).
  149. a b c d e Karsten Warholm and Elaine Thompson-Herah win World Athletics Athlete of the Year awards, olympics.com [dostęp 2022-02-20]  (ang.).
  150. 2021 Women’s Athlete Of The Year — Elaine Thompson-Herah, trackandfieldnews.com [dostęp 2022-02-20]  (ang.).
  151. Hassan and Warholm crowned 2021 European Athletes of the Year, european-athletics.com [dostęp 2022-02-20]  (ang.).
  152. 2021 Men’s Athlete Of The Year — Ryan Crouser, trackandfieldnews.com [dostęp 2022-02-20]  (ang.).
  • p
  • d
  • e
Kalendarium lekkoatletyki
  • p
  • d
  • e
←2020 Zawody lekkoatletyczne z kalendarza World Athletics w sezonie 2021 2022→
World Athletics Series
Diamentowa Liga
  • Gateshead
  • Doha
  • Rzym
  • Oslo
  • Sztokholm
  • Monako
  • Gateshead
  • Eugene
  • Lozanna
  • Paryż
  • Bruksela
  • Zurych
World Athletics Continental Tour Gold
  • Eugene
  • Tokio
  • Walnut
  • Ostrawa
  • Boston
  • Hengelo
  • Turku
  • Bydgoszcz
  • Székesfehérvár
  • Chorzów
  • Zagrzeb
  • Nairobi
World Athletics Indoor Tour Gold
  • Karlsruhe
  • Bańska Bystrzyca
  • Liévin
  • Nowy Jork
  • Toruń
  • Madryt
Race Walking Tour
  • A Coruña
Combined Events Tour
  • Saint-Paul (2020)
  • Lana
  • Götzis
  • Arona
  • Ratingen

Athletics pictogram.svg