Reprezentacja Ukrainy U-21 w piłce nożnej mężczyzn

Reprezentacja Ukrainy U-21 w piłce nożnej
Молодіжна збірна U-21
Przydomek

збірна (reprezentacja), молодіжка (młodzieżówka)

Związek

Federacija futbołu Ukrajiny

Trener

Rusłan Rotań

Skrót FIFA

UKR

Zawodnicy
Najwięcej występów

Dmytro Czyhrynski (18 meczów), Ołeh Dopiłka (18 meczów)

Najwięcej bramek

Ołeksandr Alijew (8 goli)

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Mecze
Pierwszy mecz
Ukraina - Litwa 3:2
(Kijów); 6.09.1994)
Najwyższe zwycięstwo
Ukraina - Armenia 8:0
(Kijów; 13.10.1998)
Najwyższa porażka
Francja - Ukraina 4:0
(Paryż; 26.03.1999)

Reprezentacja Ukrainy U-21 w piłce nożnej – młodzieżowa reprezentacja Ukrainy, kierowana przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Zespół jeden raz uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-21.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego w grudniu 1991 reprezentacja Ukrainy swoje pierwsze spotkanie rozegrała w kwietniu 1992 roku. Z kolei młodzieżowa drużyna U-21 po raz pierwszy zagrała 6 września 1994 roku i w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21 w 1996 wygrała 3:2 z Litwą.

W 2001 roku młodzieżowa reprezentacja uczestniczyła w turnieju finałowym Mistrzostw Świata U-20 w Argentynie.

W latach 1994-2004 zespół ani razu nie wystąpił w rozgrywkach o mistrzostwo kontynentu, ale w 2006 roku zagrał na Mistrzostwach Europy w Portugalii i dotarł do finału. W nim jednak uległ 0:3 Holandii, ale zarówno Dmytro Czyhrynski i Artem Miłewski zostali wybrani do najlepszej jedenastki turnieju.

Srebrne medale otrzymali:

Andrij Piatow, Ołeksandr Romanczuk, Mykoła Iszczenko, Dmytro Newmywaka, Ołeksandr Jacenko, Dmytro Czyhrynski, Maksym Feszczuk, Ołeksandr Alijew, Adrian Pukanycz, Artem Miłewski, Rusłan Fomin, Ołeksandr Rybka, Serhij Pyłypczuk, Jewhenij Czeberiaczko, Hryhorij Jarmasz, Iwan Krywoszejenko, Taras Mychałyk, Ołeksij Hodin, Ołeksandr Maksymow, Ołeksandr Sytnyk, Andrij Oberemko, Jewhen Szyriajew

Występy w ME U-21

  • 1994: Nie uczestniczyła
  • 1996: Nie zakwalifikowała się
  • 1998: Nie zakwalifikowała się
  • 2000: Nie zakwalifikowała się
  • 2002: Nie zakwalifikowała się
  • 2004: Nie zakwalifikowała się
  • 2006: Wicemistrzostwo
  • 2007: Nie zakwalifikowała się
  • 2009: Nie zakwalifikowała się
  • 2011: Runda grupowa
  • 2013: Nie zakwalifikowała się
  • 2015: Runda play off
  • 2017: Nie zakwalifikowała się
  • 2019: Nie zakwalifikowała się
  • 2021 : Nie zakwalifikowała się

Selekcjonerzy

Zobacz też

Bibliografia

  • UEFA European U-21 C’ship (ang.)
  • Europe - U-23/U-21 Tournaments (ang.)
  • p
  • d
  • e
Piłka nożna na Ukrainie
Reprezentacje
kobiety
mężczyźni
Rozgrywki ligowe
kobiety
mężczyźni
Rozgrywki pucharowe
kobiety
mężczyźni
Rozgrywki młodzieżowe
kobiety
mężczyźni
Nagrody i wyróżnienia
Pozostałe


Ukraina

  • Kluby
  • Piłkarki
  • Piłkarze
  • Trenerzy
  • Sędziowie
  • Stadiony
  • p
  • d
  • e
Europejskie reprezentacje narodowe U-21/20 w piłce nożnej (UEFA)
kobiety
U-20
  • Albania
  • Andora
  • Anglia
  • Armenia
  • Austria
  • Azerbejdżan
  • Belgia
  • Białoruś
  • Bośnia i Hercegowina
  • Bułgaria
  • Chorwacja
  • Cypr
  • Czarnogóra
  • Czechy
  • Dania
  • Estonia
  • Finlandia
  • Francja
  • Grecja
  • Gruzja
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Irlandia
  • Irlandia Północna
  • Islandia
  • Izrael
  • Kazachstan
  • Kosowo
  • Liechtenstein
  • Litwa
  • Luksemburg
  • Łotwa
  • Macedonia
  • Malta
  • Mołdawia
  • Niemcy
  • Norwegia
  • Polska
  • Portugalia
  • Rosja
  • Rumunia
  • San Marino
  • Serbia
  • Słowacja
  • Słowenia
  • Szkocja
  • Szwajcaria
  • Szwecja
  • Turcja
  • Ukraina
  • Walia
  • Węgry
  • Włochy
  • Wyspy Owcze
Byłe reprezentacje
  • Serbia i Czarnogóra
mężczyźni
U-21
Byłe reprezentacje
  • Czechosłowacja
  • Jugosławia
  • NRD
  • Serbia i Czarnogóra
  • ZSRR

Football pictogram.svg

  • p
  • d
  • e
Ukraińskie reprezentacje narodowe w grach zespołowych
Gry
zespołowe
  • Badminton
  • Bandy
  • Baseball
  • Futbol amerykański
  • Futbol australijski
    • K
    • M
  • Futsal
  • Hokej na lodzie
    • K
    • M
    • U-20
    • U-18
  • Hokej na rolkach
    • K
    • M
  • Hokej na trawie
  • Koszykówka
    • K
    • M
    • K 3x3
    • M 3x3
  • Korfball
  • Krykiet
  • Piłka nożna
  • Piłka ręczna
  • Piłka siatkowa
  • Piłka wodna
  • Plażowa piłka nożna
  • Plażowa piłka ręczna
    • K
    • M
  • Rugby league
  • Rugby union
    • K
    • K-7
    • M
    • M-7
  • Roller derby
  • Softball
    • K
    • WU-19
    • M
  • Sport żużlowy
  • Squash
    • K
    • M
  • Tenis
  • Tenis stołowy
  • Unihokej
    • K
    • WU-19
  • Wrotkarstwo hokejowe
    • K
    • M
Sporty
niepełnosprawnych
  • Amp futbol
  • Goalball
    • K
    • WU-19
  • Hokej na lodzie na siedząco
  • Koszykówka na wózkach
    • M
  • Piłka nożna
    • niewidomych
    • z porażeniem mózgowym
  • Siatkówka na siedząco
    • K
Inne
dyscypliny
  • Biathlon
  • Biegi narciarskie
  • Gimnastyka artystyczna
  • Gimnastyka sportowa
  • Jeździectwo
  • Kolarstwo
  • Kombinacja norweska
  • Lekkoatletyka
  • Łyżwiarstwo figurowe
  • Łyżwiarstwo szybkie
  • Narciarstwo alpejskie
  • Skoki narciarskie
  • Szachy
    • K
    • M
  • Zapasy